Akreditasyon ve Yetkiler

ULUSAL YETERLİLİKLERDE SINAV VE BELGELENDİRME

UNIVERSAL BELGELENDİRME MESLEKİ YETERLİLİK VE PERİYODİK MUAYENE HİZM. SAN. VE TİC. A.Ş. Mesleki Yeterlilik Kurumu ( MYK ) tarafından yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürüten Yetkilendirilmiş Belgelendirme Kuruluşudur.

 

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK ) tarafından ya da Avrupa Akreditasyon Birliği bünyesinde çok taraflı tanıma anlaşması imzalamış başka akreditasyon kurumlarınca ilgili ulusal yeterliliklerde TS EN ISO/IEC 17024 standardına göre akredite edilmiş,Mesleki Yeterlilik Kurumu ( MYK ) tarafından yapılan inceleme, denetim ve değerlendirme sonucunda ulusal yeterliliklere göre sınav ve belgelendirme faaliyetlerini yürütmek için gerekli şartları sağladığı tespit edilen personel belgelendirme kuruluşudur.

 

MYK web sitesine ulaşmak için http://www.myk.gov.tr
Ulusal yeterliliklere ulaşmak için http://portal.myk.gov.tr/index.php?option=com_yeterlilik_ara

 

UNIVERSAL BELGELENDİRME MESLEKİ YETERLİLİK VE PERİYODİK MUAYENE HİZM. SAN. VE TİC. A.Ş.  13.05.2016 tarihinde AB-0109-P akreditasyon numarası ile Türk Akreditasyon Kurumu ( TÜRKAK ) tarafından akredite edilmiş ve 17.08.2016 tarihinde YB-0053 kodu ile Mesleki Yeterlilik Kurumu ( MYK ) tarafından yetkilendirilerek yetki kapsamındaki ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme faaliyetlerine resmen başlamıştır.

MYK SINAV VE BELGELENDİRME YETKİ BELGEMİZ VE KAPSAM
TÜRKAK AKREDİTASYON SERTİFİKAMIZ VE KAPSAM

E BÜLTEN

Bültenimize kayıt olun haber ve duyurularımızdan ilk siz haberdar olun.